Друзі пізнаються в біді

Народна мудрість вчить: друзі пізнаються в біді. Одним із таких друзів українців у Росії, який у складний для сайту «Кобза» час надає йому  безкорисливу спонсорську допомогу, є президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Володимирович Макаренко

Із його  їм’ям ось вже 15 років поспіль нерозривно  пов’язаний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків Сумського регіону. Початком багатьох міжнародних договорів зі співробітництва у сферах економіки, науки, культури, торгівлі, які має сьогодні ця прикордонна з Російською Федерацією область, були саме ініціативи і попередня  копітка робота очолюваної ним ТПП. Сама ж Сумська торгового-промислова палатазавдяки зусиллям  її президента виросла з колись непомітної посередницької структури в один із найкращих в Україні центрів  прогресивних ідей для  становлення цивілізованих ринкових відносин, надійного партнера регіональних бізнес-кіл.

Завдяки Костянтину Макаренку Суми отримали виставковий центр «Іллінський», яким може похвалитися не кожний обласний центр, і тепер щорічна виставка-ярмарок  «Слобожанський міст» з кожним роком не тільки розширює географію її учасників з різних куточків світу, а й стала майданчиком міжнародних ділових зустрічей, де народжуються нові ідеї та бізнес-проекти.

Тож, будівельник за базовою освітою, Костянтин Макаренко став до певної міри зодчим бізнесової архітектури Сумщини.

Неймовірно, але факт: усі ці 15 років Сумська ТПП успішно розвивалася всупереч політичній і економічній  нестабільності в державі та змінам міжнародних пріоритетів. Можливо, формула цього успіху в тому, що Костянтин Макаренко вважає себе більше бізнесменом, ніж чиновником?

Сумська торгово-промислова палата на сьогодні допомагає підприємствам і підприємцям області не тільки розвивати прямі зв’язки із зарубіжними партнерами, шукає їм інвесторів, а й готує для них інвестиційні проекти і бізнес-плани, організовує бізнес-місії, проводить регулярні навчання у сфері публічних закупівель, семінари з питань налагодження експорту. Супроводом зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємництва та їх виходом на зовнішні ринки опікується створений при Сумській ТПП Центр підтримки експорту.

Свідченням міжнародного визнання Сумської ТПП стало включення її за програмою розвитку конкурентоспроможності та інновацій до глобальної мережі EEN, яка охоплює 64 країни Європи, Азії та Америки.

Слід зазначити, що керівник-бізнесмен Костянтин Макаренко ніколи не замикався в своїй діяльності тільки на комерційних інтересах. Сумська ТПП однією з перших надала допомогу українській армії у найважчий для неї період початку бойових дій на Донбасі. Допомагає сьогодні, як ми вже зазначили,  українській діаспорі в Росії та її інформаційному майданчику «Кобзі», підтримує діячів культури, громадські організації  в налагоджені контактів з відомими уродженцями Сумщини, розкиданими по всьому світу. Невипадково, саме в стінах ТПП відбулися презентація публіцистичної книги спогадів сумчанина Олександра Приходченка «А воно ж було» і передача в дар Сумському художньому музею японськими меценатами картини українського художника-футуриста Давида Бурлюка, які багато в чому стали можливими завдяки допомозі з боку Макаренка.

Журналісти ж вдячні Костянтину Володимировичу за посередництво у створенні «топових» матеріалів − ексклюзивних  інтерв’ю із закордонними нащадками відомих українських  династій, представниками закордонного бізнесу та акредитованими в Україні дипломатами.

Костянтин Макаренко є дійсним членом-академіком Інженерної академії України, заслуженим працівником сфери послуг. За здобутки у професійній діяльності нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», Почесною грамотою  Українського союзу промисловців і підприємців. Звичайно ж, це далеко не повний перелік його особистих відзнак, до яких потрібно долучити й нагороди, отримані  Сумською ТПП.

І все ж головною нагородою Костянтина Макаренка є його репутація. Репутація ділової людини, людини слова і зобов’язань, чуйної і щирої на благородні справи. Лише один штрих, в якому він, як на долоні. У бутність депутатом обласної ради Костянтин Макаренко опікувався на Сумщині Великописарівським районом і започаткував там волейбольні змагання серед школярів. Підтримує їх, як спонсор,  і тепер, вже склавши повноваження депутата. На запитання «Чому?» здивовано відповідає: «А як же інакше?  Ви б побачили очі тих дітей, які світяться, коли проходять змагання. І я не хочу, щоб вони згасли тільки через те, що я вже не депутат».

Редакція «Кобзи» вітає Костянтина Володимировича з 60-річним ювілеєм, який він нещодавно відсвяткував, дякує за ту підтримку, яку він надає сайту українців Росії, і бажає йому впродовж ще багатьох років і далі гідно представляти українську бізнесову еліту в світі та  здійснення усіх задумів і планів, яких у нього завжди  «з верхом».

Редакція «Кобзи»

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.