Єпіфаній: Москва чинитиме шалений опір переходу священників до Єдиної церкви

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вважає, що Москва докладатиме шалених зусиль, аби не допустити переходу священників РПЦ до Єдиної помісної Православної церкви. Таку думку він висловив у понеділок? 17 грудня,  в програмі «Свобода слова»  на ICTV.

«Звичайно, Москва докладатиме шалених зусиль, щоб цих переходів священників не відбувалося. Щоб ці люди, які прагнуть до єдності, мали певні перепони на цьому шляху, нездоланні перепони. Але ми віримо, що ми здолаємо ці перепони, і ті, хто справді мають проукраїнські погляди, приєднаються у скорому часі. Ті ж, хто більш схильний до Москви, їм потрібно більше часу, щоб прийняти це, усвідомити та перейти до Єдиної церкви», — сказав Епіфаній.

Він зауважив, що, звісно, у Московському патріархаті не всі знаходяться під впливом Москви, там багато є достойних архієреїв, що працюють над розбудовою церкви, займаються соціальним служінням та вболівають за Україну. Але у них немає ще певної довіри, і вони не можуть перейти певний бар’єр, до того ж існує страх. «Але ми готові їх прийняти і захистити, приділити їм увагу. Бо ми бачимо, що вже відбувається з тими, хто прийшов на Об’єднавчий собор», — сказав митрополит.

При цьому він наголосив, що священнослужителі, стосовно яких РПЦ в Україні застосувала санкції, мають розуміти, що ці санкції є уже недієвими, оскільки архієреї Московського патріархату стали служителями канонічної Української православної церкви.

Нагадаємо, 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили Єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля — митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Натомість зібрання УПЦ МП заборонило священнослужіння двом митрополитам та чотирьом клірикам за участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня. Серед них, зокрема, митрополит Вінницький і Барський Симеон та Преосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Синодальне управління військового духовенства (СУВД) Православної Церкви України на своїй сторінці у Facebook повідомило, що до нього надійшло декілька звернень від військових священиків (капеланів), які перебувають на посадах в різних регіонах України про те, що представники РПЦ в Україні через уповноважених за роботу з ФСБ РФ отримали вказівку застосовувати раніше сформовані мобільні силові групи, основним завданням яких є ліквідувати бажання добровільної зміни конфесійної приналежності мирян та священнослужителів Московського Патріархату в Україні на Православну Церкву України.

Зокрема, під керівництвом представників ФСБ РФ було сформовано при кожній єпархії РПЦ в Україні “відділ правового забезпечення майнових прав”. Такий відділ складається з фахівця в галузі права та декількох чоловіків спортивної статури.

Сутність плану РПЦ в Україні на тепер полягає в тому, що як тільки громада певного селища приймає рішення відійти від Московського Патріархату в Україні і приєднатись до Православної Церкви України на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, то до відповідного населеного пункту виїжджає група “забезпечення майнових прав, яка має “опікуватись” питаннями фізичного контролю над храмом.

«Фактично формується надзвичайно небезпечна кон’юнктура, коли РПЦ в Україні бажає зробити з вірян та священиків своїх кріпаків», — зауважують в УСВД і наголошують:

«Дуже важливо, що представники Православної Церкви України неодноразово звертали увагу суспільства на те, що силова зміна конфесійної приналежності — це не шлях православного християнина. Тому ми сподіваємось, що РПЦ в Україні відмовиться від планів силового тиску та захоплення храмів громад, які прийняли рішення приєднатись до Православної Церкви України.

Закликаємо всіх військових священиків (капеланів) України звершувати свою душпастирську діяльність на засадах взаємоповаги любові, взаєморозуміння та терпимості і не піддаватись на провокаційні дії РПЦ в Україні та бути готовими відстояти конституційне право свободи віросповідання і вільного вибору конфесійної приналежності».

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.