Про викрадення митрополита Агапіта, який мав намір взяти участь в Об’єднавчому Соборі

Сюжет зі зникненням митрополита УПЦ МП Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта отримав подальший розвиток. Увечері 14 грудня митрополит Агапіт (Іван Бевцик) був вивезений в невідомому напрямку з готелю «Поділ-Плаза» депутатом ВР Вадимом Новинським і його охоронцями. Зараз він знайшовся.

Хороша новина: Агапіт живий. Зниклий ієрарх виявився в Київській Лаврі, контрольованої УПЦ МП. Погані новини: судячи з усього, Агапіт прибув в Лавру не по своїй волі, а доставлений туди силою, по команді московських кураторів УПЦ МП, і силою там утримується. Також, схоже на те, що Агапіт був не єдиним ієрархом УПЦ МП, які мали намір взяти участь в Об’єднавчому Соборі, до якого було застосовано насильство, з метою перешкодити цьому.

У київській «Поділ-Плазі» Агапіт виявився тому, що перед початком Собору визнав за необхідне зустрітися з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном (Володимиром Шостацьким), одним з двох ієрархів УПЦ МП, які взяли участь в Об’єднавчому Соборі УПЦ, всупереч рішенню Священного Синоду УПЦ МП. Другим був митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Александр (Олександр Драбинко). Обидва вони вже оголошені УПЦ МП розкольниками і виключені з диптиха канонічних єпископів України за версією РПЦ МП, філією якої є і ефемерна «УПЦ МП».

Тут доречно підкреслити, що в офіційних біографіях всіх трьох митрополитів на офіційному сайті Московського патріархату — вони доступні по посиланнях — немає згадок про «УПЦ МП», оскільки з канонічної точки зору її взагалі не існує.

Намір Агапіта зустрітися з Симеоном викликав в Москві справжню паніку. Ще коли він перебував на шляху до Києва, ряд проросійських ЗМІ заявили про, нібито «викрадення» Агапіта працівниками СБУ та доставці його до Києва у примусовому порядку. Але з Агапітом зв’язався по телефону телеканал «112.Украіна» — і митрополит спростував цю інформацію.

«Я перебуваю в автомобілі своєму і їду до Києва на зустріч з митрополитом Вінницьким. Хочу з ним поговорити. Так зараз йдуть справи», — заявив Агапіт. На питання, чи дійсно його зараз примусово перевозить СБУ — чи то до Президента, чи то на Собор, митрополит сказав: «Ні, ні, не перевозить. Тим більше, я не готовий сказати, чи буду я на Соборі».

Судячи з усього, ці слова Агапіта, що пролунали в ефірі «112.Украіна», і стали детонатором подальших подій. Побоюючись, що він, після розмови з Симеоном, може взяти участь в Соборі, Вадим Новинський і група охоронців депутата, спішно організували вивезення Агапіта з готелю в Лавру. Деякий час про митрополита не було ніяких звісток. Виникли побоювання, що його могли ліквідувати, або вже ліквідували, на страх іншим ієрархам, так і для того, щоб потім звинуватити в смерті Агапіта українські спецслужби, які нібито силою доставили його до Києва.

Потім, в ФБ ще одного проросійського — як не парадоксально це звучить — депутата ВР, Андрія Деркача, з’явилося його виклад подій навколо Агапіта, в яких Деркач стверджував, що Агапіта все-таки змусили приїхати до Києва, і саме працівники СБУ. Цю ж версію підтвердив на камеру і сам Агапіт, поруч з яким в цей час перебували Деркач і Новинський. Відео, якщо вірити Деркачу, було відзнято в Лаврі.

Далі, Агапіт стверджує, що він так і не зустрівся з Симеоном. Чи не зустрівся, не дивлячись на те, що на цю зустріч його спеціально привезли до Києва, точніше, він приїхав сам, але під наглядом працівника СБУ, який їхав в іншій машині. Дуже схоже на те, що все саме так і було.

За добу до початку Собору десять (!) Єпископів УПЦ МП підтвердили, що будуть брати в ньому участь. Правда, список цих десяти, вивішений на сайті LIga.net вже недоступний — і це дивно. Незрозуміло і те, чому після цього, вкрай дивного зриву заздалегідь підготовленої зустрічі, організованої, нібито, під наглядом і за посередництва СБУ, Агапіта залишили без нагляду оперативників СБУ в «Поділ-Плазі». Таке могло статися лише в тому випадку, якщо мова йшла не про технічну затримку, що ще можна собі уявити, а про повне скасування зустрічі.

Що ж стосується версії подій, викладеної Деркачем, то вона, очевидно, брехлива, а Агапіт — і про це теж говорить багато деталей, помітних при уважному перегляді відео, — свідчив на камеру під тиском. На користь цієї версії говорить ще і той факт, що Вадим Новинський, відкрито виступає на боці РПЦ МП, і, під прикриттям своєї депутатської недоторканності, загрозливий Україні «релігійної війною», і раніше був причетний до операцій з викрадення людей. Так, він проходить, як обвинувачений, у кримінальній справі про незаконне позбавлення волі митрополита Олександра Драбинка.

Втім, перелік російських спроб загострити ситуацію, і організувати в день Собору що-небудь таке, бажано з трупами кров’ю, які можна було б потім повісити на Українську Помісну церкву, пішла з під контролю Москви, дивними маневрами єпископів не обмежився.

У Мережу була вкинута інформація про захоплення молодими людьми спортивної статури Свято-Преображенського кафедрального собору УПЦ МП в Вінниці. І хоча інформація була спростована вже кілька разів, вона продовжує гуляти по російським ЗМІ, тепер уже з твердженням про те, що спростування було отримано від вигнаних з собору священиків УПЦ МП під тиском все тієї ж всюдисущої СБУ.

Нагадаємо, Об’єднавчий Собор обрав главою помісної української православної церкви єпископа УПЦ КП Епіфанія. Він і отримає Томос з рук Вселенського патріархату. Але, судячи з дій прихильників УПЦ МП, боротьба за українську церкву, вільну від московського впливу, далека від завершення.

 

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.