Вселенський Патріарх підписав Томос про автокефалію Православної церкви України (ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ)

Сьогодні, 5 січня, о 12:40 Вселенський патріарх Варфоломій, підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України (ПЦУ). Церемонія підписання Томосу відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

З підписанням Томосу для України офіційно завершується процедура отримання церковної незалежності.

У храмі на час підисання була присутня офіційна делегація України на чолі з Президентом Петром Порошенком та нещодавно обраним предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм.

Завтра, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8:30 відбудеться божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній. Після неї предстоятель ПЦУ отримає Томос.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ТОМОСА

На жаль, незважаючи на величезну увагу України до цього документу, поки він доступний в мережі в українському перекладі тільки на світлинах:

ДОВІДКОВО. Наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Протягом двох  тижнів після об’єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. Це – парафії Львівщини, Буковини і Закарпаття:

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.