Спецслужби Росії готують в Україні кампанію з поширення неправдивих даних екзит-полів

Спецслужби РФ за підтримки місцевих груп впливу готують кампанію з розповсюдження неправдивих даних екзит-полів з метою хаотизации виборчого процесу і створення підстав для заяви Кремля про нібито нелегітимність виборів Президента України.

Про це в коментарі Guildhall повідомили екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук і екс-співробітник Управління спеціальних операцій ГШ ЗСУ полковник запасу Сергій Литвиненко.

«За нашими даними політтехнологи з «Центру політичної кон’юнктури » О.Чеснакова розробили для Кремля і проросійських сил в Україні рекомендації щодо поширення фейковий даних екзит-полів під час президентських виборів. Передбачається використання фальсифікованих даних соцопитувань на виборчих дільницях під час голосування, які будуть оприлюднені увечері 31 березня з метою хаотизации виборчого процесу і створення підстав для заяви Кремля про нібито нелегітимність виборів Президента України.

Для поширення неправдивих даних планується залучення так званих «консалтингових альянсів» – ситуативних і корумповані об’єднань дрібних консалтингових груп, які для створення враження «авторитетності» використовуватимуть англомовні назви і абревіатури, максимально схожі на бренди відомих консалтингових компаній, що користуються довірою», – заявив полковник Дмитро Соболєв.

«Вкидання фейковий даних екзит-полів в українських, російських і західних ЗМІ планують здійснити в три етапи. Перші неправдиві дані повинні з’явиться 31 березня в неофіційних джерелах – соціальних мережах, Telegram-каналах, і т.д. близько 13:00. Ця інформація буде представлена, як результати опитування виборців, що проголосували з 8:00 – 12:00 і повинна продемонструвати, нібито критично низький рейтинг чинного президента на рівні 4-6%.

Другий етап почнеться близько 17:00. Також, через неофіційні канали, буде поширюватися друга хвиля фейковий даних, де рейтинг нинішнього президента вже буде вище, але він буде залишатися на 3-4 місці в рейтингу і обов’язково після проросійського кандидата.

Після 20:00 стартує третій етап – на проросійських телеканалах і сайтах, вже як інфографіка, будуть опубліковані фальшиві дані екзит-полів, де різниця в рейтингах перших 3-4 кандидатів буде представлена, як мінімальна, але з високим рейтингом проросійського кандидата.

Буде зроблено акцент на нібито перешкоди в роботі таких екзит-полів на виборчих дільницях», – повідомив полковник запасу Сергій Литвиненко.

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.