На території Сумщини ФСБ Росії планує провокації під час виборів

Російські спецслужби планують задіяти терористичну агентуру «МГБ ЛНР» для інспірації позаштатних ситуацій на виборчих дільницях під час виборів Президента України, повідомляє видання Вголос . Основна увага буде приділятися прикордонним регіонам, в першу чергу Донеччині і Луганщині.

Про це заявили екс-співробітник Головного управління розвідки України капітан першого рангу Юрій Сміщук та екс-співробітник Управління спеціальних операцій ГШ ЗСУ полковник В’ячеслав Протопопов.

«За наявною інформацією, російські куратори і квазіспецслужба терористів «ЛНР» ведуть підготовку групи провокаторів з числа громадян України, які тимчасово проживають на непідконтрольній території і входять в агентурний апарат МГБ ЛНР. Їхнім завданням буде штучне створення провокаційних ситуацій на виборчих дільницях, які будуть висвітлюватися в ЗМІ та формувати враження нібито фальсифікації, непрозорості виборів, їх незаконність і нібито порушень прав переселенців», — сказав Сміщук.

При цьому, за його словами, обов’язково всі перераховані вище факти і порушення мають фіксувати представники ЗМІ, бути численними і охоплювати більшість регіонів України.

Він зазначив, що серед можливих варіантів для провокаторів розглядається «відмова надання права голосу за довідками переселенців».

«З кандидатами-провокаторами зараз проводять заняття російські фахівці у сфері виборчого права і представники виборчих комісій, котрі проводять «консультації» з приводу можливості виявлення порушень під час виборів, їхнього «правильного» трактування та «подання» перед пресою», — повідомив експерт.

Він уточнив, що зафіксовані факти «порушень» планують в режимі онлайн висвітлювати в російських і західних ЗМІ, а також на території терористичних угруповань «ЛНР» і «ДНР».

Запись опубликована в рубрике Новини з інших джерел. Добавьте в закладки постоянную ссылку.